19. Sektörel İzleme Komitesi (SMC) Toplantısı Gerçekleştirildi

Çevre Operasyonel Programı (EOP), 19. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı 29 Kasım 2016 tarihinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi (ABYD) tarafından Ankara Wyndham Oteli'nde organize edildi.

ABYD Direktörü Sayın Ferruh PARMAKSIZ ve Bakanlık uzmanlarının ev sahipliği yaptığı toplantıya Avrupa Komisyonu Bölgesel Kalkınma Genel Müdürlüğü Bölüm Başkanı, Argyrios PISIOTIS, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkanı François BEGEOT ve Delegasyon temsilcileri katıldı. Toplantıda ayrıca, Hazine Müsteşarlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İller Bankası A.Ş. Bakanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri yer aldı.

Ferruh PARMAKSIZ ve Argyrios PISIOTIS’in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda 18. SMC toplantısı kararları maddeler halinde ele alınarak, Bakanlığın gerçekleştirdiği gelişmeler sunuldu. DoEUI yönetiminin projelerle ilgili çalışmalarını hızlandırdığı için övgüler aldığı toplantıda, IPA I programı sonlanırken IPA I’den edinilen deneyimlerin IPA II'yi başarıyla uygulamak için kullanılmasının önemi vurgulandı. ABYD, 19. Sektörel İzleme Komitesi toplantısı katılımcılarına değerli katkıları için özel teşekkürlerini sundu.

Haber Tarihi: 29.11.2016
HABERLER Tüm Haberler
Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Devlet Yolu 9. km. No: 278 Çankaya - Ankara
+90 (312) 474 0350 - 51
+90 (312) 474 0352 - 53
|
www.ipa.gov.tr
AVRUPA BİRLİĞİ ve DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır © 2017 ab@csb.gov.tr