Başkanlığımızca yürütülen “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamındaki 2 nci çalışma ziyareti Brüksel ve Paris şehirlerinde gerçekleştirilmiştir.

Başkanlığımızca yürütülen ve nihai faydalanıcıları Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğü olan “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamındaki 2 nci çalışma ziyareti 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel ve Fransa’nın başkenti Paris şehirlerinde gerçekleştirilmiştir. 

Çalışma ziyaretine Başkanlığımız adına Başkanımız Sn. İsmail Raci BAYER ve proje sorumlusu Sn. Damla BAYKAL, Milli Eğitim Bakanlığı adına Daire Başkanları Dr. Elif BAKAR, Sn. Mehmet Yasin ERİŞ ve Sn. Yunus DEREKAYA, DSİ Genel Müdürlüğü adına Teftiş Kurulu Başkanı Sn. Salih Naci UNCU, Müfettiş Sn. Fatih IŞIKER ve Sn. Yasemin GÖKYEL, TRT Genel Müdürlüğü adına Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı Sn. Şebnem YILMAZ, Müşavir firma adına Genel Müdür Dr. Faruk TEKİNDAĞ ve Takım Lideri Prof.Dr. Mustafa Kemal YALINKILIÇ, Proje kapsamında oluşturulan Genç Su Elçileri Meclisi (GençSEM) adına Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencisi Sn. Ufuk YAYCI, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi Sn. Burak ŞENER, Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencisi Sn. Ersin ÖRER, Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Sn. Zeynep ALBAYRAK, Ege Üniversitesi öğrencisi Sn. Aslı Bengisu KARAYEL, Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencisi Sn. Dilber Güneş, Çukurova Üniversitesi öğrencisi Sn. Gülşah Selcen KESKİNASLAN, Erciyes Üniversitesi öğrencisi Sn. Hamide ÖZYAY, Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencisi Sn. Dilovan DAĞ, Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi Sn. Merve BOZTİLKİ, Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Sn. Senanur KARAKOÇ, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi öğrencisi Sn. Ozan Kutsi ALTUN, Çankaya Üniversitesi öğrencisi Sn. Burak SELEK, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Sn. Oğuzhan ÖZDEMİR, Çukurova Üniversitesi öğrencisi Sn. Musa KÜRTÜL, Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Sn. İbrahim Onat KOCABIÇAK, Atatürk Üniversitesi öğrencileri Sn. Zeynep AYIK ve Sn. Mehmet Selim ALTUN, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri Sn. Nihat KARAAKIN ve Sn. Ferhat MUTLU, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Sn. Sude SARI ve Sn. İsmail YILDIRIM, Anadolu Üniversitesi öğrencileri Sn. İlkin DOĞU ve Sn. Semih ÖZEN katılım sağlamıştır.

Çalışma ziyareti kapsamında, başta Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu olmak üzere, Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğimiz ve Paris Büyükelçiliğimiz, Uluslararası Su Ofisi (IOW) ve Paris Büyükşehir Atıksu İdaresi (SIAAP) kurum ziyaretleri ve karşılıklı sunumlar ile bilgi paylaşımı gerçekleştirilmiştir. 

Haber Tarihi: 11.09.2017
HABERLER Tüm Haberler
Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Devlet Yolu 9. km. No: 278 Çankaya - Ankara
+90 (312) 474 0350 - 51
+90 (312) 474 0352 - 53
|
www.ipa.gov.tr
AVRUPA BİRLİĞİ ve DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır © 2017 ab@csb.gov.tr