Türkiye’de İklime Uyum Eyleminin Geliştirilmesi Projesi'nin 8. Aylık Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye’de İklime Uyum Eyleminin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 02.09.2020 tarihinde video konferans yolu ile 8. OCU (Proje Koordinasyon) toplantısı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu toplantıya Sözleşme Makamından Genel Müdürümüz ve aynı zamanda Bakanlığımız IPA Program Otoritesi Başkanı M. Bülent ÜNCÜ, Daire Başkanımız ve IPA Direktörü Sn. Dr. İsmail Raci BAYER ve proje temsilcileri, İklim Değişikliği ve Uyum Dairesi Başkanlığından ve UNDP’den temsilciler katılım sağlamıştır.

Toplantı boyunca son bir ay boyunca gerçekleşen çalışmalar değerlendirilmiş olup önümüzdeki üç ay boyunca yapılacak işler istişare edilmiştir. Ayrıca, 2020 yılı içinde çağrıya çıkılması planlanan hibe rehberi üzerinde istişare gerçekleştirilmiştir. 

Proje; İklim değişikliği uyumunu, özellikle sektör ve kentsel düzeyde güçlendirerek toplumsal esneklik oluşturmayı hedefleyen proje, ulusal ve uluslararası toplum için daha iyi karar verme araçları oluşturarak AB ve uluslararası toplumla iklim değişikliğine uyum için kapasite geliştirme ve ağ oluşturma faaliyetlerinde bulunmayı planlamaktadır. Ayrıca, iklim değişikliğine uyum politikaları ve kentsel uyum planlama çözümleri sunmayı hedeflemektedir.

İklim değişikliğine uyum eylemini uygulamak için bir iklim değişikliğine uyum hibe programı da içeren proje; politika, teknik ve operasyonel temel çizgileri geliştirerek Türkiye'de iklim değişikliğine uyum için uygun bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir.

Haber Tarihi: 02.09.2020
HABERLER Tüm Haberler
Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Devlet Yolu 9. km. No: 278 Çankaya - Ankara
+90 (312) 474 0350 - 51
+90 (312) 474 0352 - 53
|
www.ipa.gov.tr
AVRUPA BİRLİĞİ ve DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır © 2017 ab@csb.gov.tr