logo

INTERREG NEXT AKDENİZ HAVZASINDA SINIR ÖTESİ İŞBİRLİĞİ PROGRAMI BİRİNCİ TEKLİF VERME ÇAĞRISI

INTERREG NEXT AKDENİZ HAVZASINDA SINIR ÖTESİ İŞBİRLİĞİ PROGRAMI BİRİNCİ TEKLİF VERME ÇAĞRISI

 

Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otoritesi olduğu Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif verme çağrısı 15 Aralık 2023 tarihinde duyurulmuştur. 

Programa Türkiye, Fransa, Yunanistan, İtalya, Malta, Portekiz, İspanya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Cezayir, Mısır, İsrail, Filistin, Ürdün, Lübnan ve Tunus katılım sağlamaktadır.

Programın ülkemizdeki faaliyet alanı Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerini kapsamaktadır. 

Proje başvuruları, sadece Ortak Elektronik İzleme Sistemi (Jems) üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır. Eksik belge sunulması halinde yapılan başvurular reddedilecektir.

Programa ve teklif çağrısına dair nota ulaşmak için tıklayınız.

Çağrının son başvuru tarihi 28 Mart 2024 olup bu süre içinde çağrı ile ilgilenen kurum ve kuruluşlara yönelik proje hazırlama eğitimleri, bilgilendirme toplantıları ve ortaklık forumu düzenlenmesi öngörülüyor. Geliştirilecek projelerin 24 ile 36 ay arasında tamamlanması şartı aranıyor. 281,4 milyon avroluk bütçesi ile Avrupa Birliği’nin en yüksek bütçeli Sınır Ötesi İşbirliği programlarından olan Programın teklif çağrısı metnine ulaşmak için tıklayınız.